Anna Politkovskaya, ölümünün 8. yıl dönümünde Kafkasya Forumu ve Kafkas Vakfı tarafından ortak düzenlenen etkinlikte anıldı.

 Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma etkinliği Kafkasya Forumu aktivisti Merve Tram’ın açılış konuşması ile başladı. Anna Politkovskaya’nın Rusya’daki İnsan Hakları mücadelesi ve özellikle Kafkasyalılar için öneminden bahseden Tram, Politkovskaya’nın “Putin’in Rusyası”nı anlatan en cesur kalemlerden olduğunu, Rusya’da ve Kafkasya’da Anna’dan sonrada insan hakları ihlalleri açısından bir değişiklik olmadığını belirtti.

Merve Tram’ın açılış konuşmasının ardından Rusya’da Anna Politkovskaya’nın ardından katledilen İnsan Hakları Aktivistleri Stanislav Markelov, Natali Estemirova ve Timur Kuaşhev’in mücadelelerinin anlatıldığı bir slayt gösterisi yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Türkçe altyazılı olarak gösterimi yapılan “Anna Cephede Yedi Yıl” belgeseli katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı etkinlik Kafkas Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ebubekir Kızık’ın teşekkür konuşması ile son buldu.

Your email address will not be published. Gerekli bölümler * ile işaretlenmiştir

*