III. Kafkasya Sempozyumu

Sempozyumun Amacı

2020 yılında başlayan ve şimdiye kadar iki kez gerçekleştirilen Kafkasya Öğrenci Sempozyumu, bilhassa Kuzey Kafkasya olmak üzere, Kafkasya’ya dair lisans, yüksek lisans veya doktora düzeyinde araştırmalar yapan öğrencilerin, alanın ilgilileri ile çalışmalarını paylaşabilecekleri bir ortam sunmayı hedeflemektedir. Böylelikle hem ilmi çalışmaların akademiden sivil topluma aktarımı temin edilmekte hem de Kafkasya halklarına ilmi anlamda katkı sunmayı düşünen genç araştırmacılar teşvik edilmektedir.

  1. Kafkasya Öğrenci Sempozyumu

29-30 Ekim 2022 tarihleri arasında Kafkas Vakfı’nın İstanbul, Fatih’teki merkezinde yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanan 3. Kafkasya Öğrenci Sempozyumu’na dair önemli tarihler aşağıda yer almaktadır.

30 Mayıs 2022    | Bildiri Özetleri Son Gönderim Tarihi

10 Haziran 2022 | Kabul Alan Özetlerin İlanı

1 Eylül 2022        | Tam Metinler için Son Gönderim Tarihi

1 Ekim 2022        | Kabul Alan Tam Metinlerin İlanı

29-30 Ekim 2022 | Sempozyum Tarihi

Özetler ve tam metinler, Yazım Kılavuzu’ndaki kurallar gözetilerek hazırlanmalı ve Word formatında [email protected] adresine gönderilmelidir.

Önceki Sempozyumlar

Kafkasya Öğrenci Sempozyumlarının ilki 2020 yılında, ikinci ise 2021 yılında çevrimiçi olarak icra edilmiştir. Tebliğ sahipleri StreamYard platformunda çalışmalarını sunarken yayın, YouTube ve diğer sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak katılımcılarla buluşturulmuştur. İlk sempozyuma lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde toplamda 7 öğrenci; ikinci sempozyuma ise 6 öğrenci tebliğleri ile iştirak etmiştir. İlk sempozyumun tebliğleri farklı sebeplerden ötürü bir kitap halinde derlenememiştir. Fakat ikinci sempozyum tebliğ kitabı hazırlanmış olup tebliğ kitabına ücretsiz bir şekilde bu linkten erişilebilmektedir.

Yazım Kılavuzu – Kafkasya Öğrenci Sempozyumu – 2022